Lajme

Fejzullahu: Shtrenjtimi i rrymës ka qenë i domosdoshëm

Autori: Gazeta inFokus 17:01 | 30 March 2023

Kryesuesi i Bordit të ZRrE-së, Ymer Fejzullahu, ka deklaruar se ka qenë e domosdoshme rritja për 15 për qind e tarifave të energjisë elektrike për të pasur furnizim të vazhdueshëm.

Në konferencë për medie, pas mbledhjes së Bordit të ZRrE-së, Fejzullahi tha se shtrenjtimi i energjisë elektrike ka qenë edhe për shmangie të reduktimeve.

Ndërkaq, ai nuk tregoi se sa do të jetë çmimi i një kilovati të tarifës së lartë dhe të ulët.

Rëndësia e shkathtësive kompjuterike për studime

Të tjera