Sport

“FEDERATA e FUDBOLLIT të KOSOVËS” – Trofeu i fituar nga Llapi me gabime drejtshkrimore

Autori: Gazeta inFokus 15:56 | 14 May 2021

Të mërkurën u zhvillua finalja e Kupës së Kosovës ndërmjet Dukagjinit dhe Llapit.

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet, Llapi i Tahir Batatinës triumfoi pas ekzekutimit të penalltive (3:4).

Pas ndeshjes, skuadra llapjane e mori në Podujevë trofeun e parë të fituar pas 89 vjetësh të themelimit të klubit.
Në dizajnimin e kësaj kupe është vërejtur një gabim drejtëshkrimor, raporton Frontonline.
Në këtë trofe, në një pjesë është shkruar:
No description available.

Të tjera