Fokus

Fatmir Sejdiu flet për herë të parë për “Rrugën e Re” të LDK-së së Lumir Abdixhikut

Autori: Gazeta inFokus 10:29 | 19 February 2024

Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu në Podcast me Shkelzen Dakaj si asnjëherë më parë ka folur për figurën e ish presidentit, Ibrahim Rugova, për Lidhjen Demokratike të Kosovës e edhe për presidenten, Vjosa Osmani.

Sejdiu ka kritikuar përdorimin e figurës së Rugovës duke thënë se në anën tjetër bëhen veprime të frymës që nuk janë qasje politike e Rugovës.

Ai ka thënë ka edhe të tillë që kanë ndërruar parti e kanë përjetuar metamorfozë dhe se në këtë aspekt LDK-ja por jo vetëm duhet të ketë kujdes, shkruan Gazeta Infokus.

-Advertisement-

Për më shumë ndiqeni  intervistën e plotë:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera