Fokus

Fatmir Limaj tregon gabimin që Kosova nuk duhet ta bëjë assesi për të dytën herë

Autori: Gazeta inFokus 20:18 | 14 November 2023

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i ftuar në emisionin “EPILOGU”, me Agron Hoti, ka treguar gabimin që Kosova nuk duhet të e bëjë më asnjëherë, shkruan Gazeta Infokus.

Ai në këtë emision ka thënë se duhet përforcimi i institucioneve e jo individi.

“Mjeri ai vend që e lidh krejt fatin e verë me lidera, Kosova ka nevojë për përforcim të institucioneve, përpjekja jonë ka qenë dasht kemi qenë pak gjëra e sjemi dëgjuar, që 20 vite jemi duke e bërë të njëjtën thirrje o na duet përforcimi i institucioneve jo individi sepse me ba me u lidh krejt me një individ kqyr qka ndodh, na përmbys krejt”,  ka thënë Limaj në emisionin “EPILOGU”, prodhim i Gazetës Infokus.

-Advertisement-

Ndryshe ka shtuar se nuk duhet të i gëzohemi gabimeve të kryeministrit Albin Kurti.

“Nëse i thua kryeministrit të Kosovës se ti nuk je duke bërë gabime, ti ke marrë një kurs krejt të gabuar, se me qenë vetëm gabime ato përmirësohen, po ju i keni dhanë një drejtim keni marrë një kurs krejtësisht të gabuar vendit atëherë duhet me dal me u ballafaqu me atë kryeministër mos me e lanë vendin me shku rrugës gabuar, nuk duhet me ju gëzu gabimeve të kryeministrit tonë”, ka shtuar Limaj në emisionin “EPILOGU”./Gazeta Infokus/

Për të parë se çfarë gabimi ka thënë Limaj që nuk duhet assesi që të përsërit prapë ndiqeni storien në vazhdim:Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

MUAJI I RI. FITUESI TJETËR. SHPËRBLIMI I NJEJT 10.000 EURO CASH!!

Të tjera