Lajme

Fati i keq i çiftit, Almiri varroset në Thumanë dhe e fejuara e tij Stela në Korçë

Autori: Gazeta inFokus 14:04 | 29 November 2019

Qyteti i Korçës ka përcjellë për në banesën e fundit, Stelën, vajzën e cila ishte fejuar në Thumanë me një prej djemve të familjes Cara.

Almiri dhe Stela ishte çifti fatkeq, që nuk arritën dot as të kurorëzonin martesën, të cilën e kishin caktuar në shtator të vitit të ardhshëm.

Fati i bashkoi, por edhe i ndau përjetësisht. Almiri u pre në varrezat e Thumanës, ndërsa Stela në Korçë.

Nga tërmeti vdekjeprurës humbën jetën 49 persona dhe mbi 900 u plagosën.

Të tjera