Sport

FANTASTIKE: ‘Vajzat e Arta’ të Kosovës e ‘shkatërrojnë’ edhe Luksemburgun

Autori: Gazeta inFokus 20:07 | 30 September 2021

Kombëtarja e Kosovës U17 në konkurrencën e femrave ka vazhduar me fitore në Kampionatin Evropian të futbollit për femra, shkruan Gazeta inFokus.

‘Dardanet’ kanë triumfuar në udhëtim te Luksemburgu me rezultat 4-2, në takimin e vlefshëm për xhiron e tretë Grupit 1.

Golat për kombëtaren e Kosovës i realizuan Aurura Racaj Hat-Trick dhe Rreze Gashi.

Pas kësaj fitoreje, Kosova kryeson grupin me 7 pikë, ndërsa ndeshjen e radhës e luan ndaj Austrisë./Gazeta inFokus/

 

Të tjera