Sport

FANTASTIKE: Mirlind Daku futet në lojë nga banka rezervë dhe realizon dy gola brenda 9-të minutave në Superligën e Kroacisë

Autori: Gazeta inFokus 21:15 | 19 September 2021

Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Mirlind Daku, ka shkëlqyer në xhiron e nëntë në Superligën e Kroacisë, shkruan Gazeta inFokus.

Daku ka realizuar dy gola në fitoren e Osijekti ndaj Goricas me rezultat 3-2.

Ish-futbollisti i Ballkanit u inkuadrua në lojë në minutën e 67’, kurse golat i shënoi në minutat (75’ dhe 84’).

Pas kësaj fitoreje, Osijeki renditet i dyti me 17 pikë, kurse Gorinca mbetet e pesta me 13 sosh./Gazeta inFokus/

Të tjera