Lajme

Falsifikoi dokumentet, arrestohet një person në aeroportin “Adem Jashari”

Autori: Gazeta inFokus 09:38 | 26 December 2021

Një person është arrestuar të shtunën në aeroportin “Adem Jashari”, pasi dyshohet se ka falsifikuar leternjoftimin dhe pasaportën e një shteti të huaj, shkruan Gazeta Infokus.

Policia ka njoftuar se dokumentacioni është konfiskuar në cilësi të provave materiale dhe se me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“I dyshuari është arrestuar me vendim të prokurorit, i njëjti dërgohet në mbajtje. Rasti nën hetime”, thuhet në raportin e policisë./Gazeta Infokus/

Të tjera