Lajme

Exit Polli i Klan Kosovës: Lutfi Haziri e fiton Gjilanin

Autori: Gazeta inFokus 19:12 | 14 November 2021

Lutfi Haziri i LDK-së ka fituar në Gjilan, sipas EXIT POLL-it të realizuar nga Tomor Qela dhe të prezantuar ekskluzivisht në Klan Kosova.

Ai ka fituar me një diferencë shumë të ngushtë duke marrë 50.87 % të votave, derisa kundërkandidati i tij Alban Hyseni nga Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 49.13 % të votave.

Rezultatet e këtij EXIT POLL-i të prezantuar në Klan Kosova:

Lutfi Haziri (LDK): 50.87 %

Alban Hyseni (VV): 49.13 %

Ky EXIT POLL është i realizuar me margjinë të gabimit më të vogël se 3 %.

Të tjera