Lajme

Exit-polli i Baton Haxhiut: Kështu do të ndahen mandatet në Kuvendin e Shqipërisë

Autori: Gazeta inFokus 19:18 | 25 April 2021

Partia Socialiste ka fituar 46.9 për qind të votave sipas rezultateve të Exit Poll-it të realizuar nga Albanian Post në bashkëpunim me Institutin “Gani Bobi”.

E dyta dhe më afër se që pritej del të jetë Partia Demokratike me 43.5 për qind të votave.

Sipas këtij Exit-polli Partia Socialiste e Edi Ramës ka fituar 71 mandate, PD e Lulzim Bashës 63 mandate kurse LSI e Monika Kryemadhit 6 mandate.

Të tjera