Lajme

Eulex e ngrit flamurin e BE-së në Ditën Ndërkombëtare të Evropës (PAMJE)

Autori: Gazeta inFokus 10:27 | 09 May 2022

Misioni EULEX në Kosovë e ka ngritur flamurin e Bashkimit Evropian sot në .

Me anë të një videoje të publikuar në rrjetin social Twitter shihet zyrtari i EULEX derisa e ngrit flamurin dhe në prapavijë dëgjohet himni “Ode to Joy”.

“Himni evropian “Ode to Joy” u luajt derisa polici i EULEX-it e ngrit flamurin e BE-së”, shkruhet në njoftimin e EULEX.

Të tjera