Lajme

Eskalon Milaim Zeka, e quan “hajvan” deputetin e LVV-së

Autori: Gazeta inFokus 19:39 | 30 November 2021

Gazetari Milaim Zeka në emisionin Frontal të T7, ka folur për deputetin e VV-së, Enver Dugollin.

Pas një përplasjeje të Dugollit me Zekën, ky i fundit i tha deputetit të VV-së “hajvan”.

“Pse është Enver Dugolli, kaq njeri hajvan dhe ultë dhe me quan mua ‘znaqkë’?”, ka pyetur fillimisht Zeka.

-Advertisement-

Tutje, Zeka ka thënë se nëse vazhdon ta quajë “hajvan” Dugollin, mund ta fyej botën e hajvanatit, shkruan Express.

“Është shumë më rënë me e quajt hajvan sepse unë po e fyej botën e hajvanatit duke krahasuar Enverin me ta. Sepse nuk ka tigër, as lopë që të fyen”, ka thënë Zeka.

“Për mua bota njerëzore është me poshtër kur të fyen sesa bota shtazore. Unë tana ja kisha falë, edhe me me quajt edhe hajvan. Ama me më quajt znaqkë, këtë s’ia pranoj”, shtoi Zeka.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova synon të rrisë ndërgjegjësimin lidhur me çrregullimet e spektrit të autizmit në Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin

Të tjera