Kulturë

Është mbajtur panairi i librit për fëmijë, pritet të bëhet tradicional në kqyeqytet

Autori: Gazeta inFokus 17:53 | 07 October 2023

Është shënuar edhe dita e fundit e panairit të librit për fëmijë në Prishtinë, organizim ky i cili pritet të bëhet tashmë tradicional, shkruan Gazeta Infokus.

Ky panair është mbajtur për katër ditë me radhë ku fëmijët në qendër të kryeqytetit kanë pasur mundësinë të informohen për libra të ndryshëm si dhe të blejnë libra me çmime më të volitshme.

Dita e fundit për këtë vit të këtij panairi i është dedikuar kryesisht vizitave familjare.

-Advertisement-

Ndryshe, panairi është organizuar nga Libraria Dukagjini dhe organizata Etea, me mbështetje të Komunës së Prishtinës.

Përveç shitjes së librave, aty janë ofruar edhe aktivitete të ndryshme për fëmijë. Ndërsa, për fëmijët që kanë blerë libra, ka pasur edhe shpërblime

Ndërkaq nga organizata Etea kanë shkruar se “kaq ishte për 2023 por ne do të shihemi në vitin 2024, 25, 26 e me radhë”./Gazeta Infokus/

 Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Prince Caffe shpërblen Xhemil Skenderin me veturë “Fiat 500”

Të tjera