Sport

Erling Haaland e ‘çmonton’ portierin, shikojeni goditjen e fuqishme të tij

Autori: Gazeta inFokus 19:47 | 06 September 2021

Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Erlind Haaland, po vazhdon shkëlqimin e tij edhe me kombëtaren e Norvegjisë, në ndeshjet për kualifikimet e Kupës së Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Haaland shënoi dy gola në dy takimet e fundit të kombëtares norvegjeze ndaj Holandës dhe Lativisë.

21 vjeçari pasditen e së hënën në stërvitje me bashkëkombësit e tij ka realizuar një gol të ‘çmendur’, duke lenë të shtangur portierin.

Ai bëri një vollej goditje të fuqishme, e cila i ngjasonte ‘raketës’ dhe ishte e pandalshëm për portierin norvegjez.

Më poshtë keni golin e realizuar në stërvitje nga Erling Haaland./Gazeta inFokus/

Të tjera