Rozë

Erëza Jusaj, MISS PEJA 2017 (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 13:03 | 28 April 2017

Pas një dekade, mbrëmë në qytetin e Pejës , në restaurantin ‘’Univers’’ është mbajtë evenimenti për më të bukurën e vendit, ku të ftuar ishin shumë personalitet të njohura.

I gjithë oganizimi ka shkuar ashtu siç e kanë planifikuar organizatorët dhe vlenë të ceket se konkurenca ka qenë mjaft e madhe.

Mirëpo, këtë çmim dhe kurorën e rrëmbeu bukuroshja  vetëm 15 vjeçare, Erëza Jusaj, ku përveç çmimit kryesor, ka fituar edhe çmimin Miss Press.

-Advertisement-

‘’Sot pas shumë vitesh dëshira ime u realizua, dëshira të cilën e kam pasur që kur kam qenë e vogël. Kjo ëndërr nuk do realizohej pa përkrahjen familjare dhe punën e mrekullueshme të stafit. Qoftë kjo kurore shteg i arritjeve të tjera, sepse me të vërtet kam punuar shumë për të  arritur këtu dhe mundi gjithmonë shpërblehet , ka thënë ajo, e cila ishte shumë e emocionuar.

Bukuroshja Jusaj, rrjedh nga një familje tashme e njohur në Kosovë ,dhe është e bija e biznesmenit të suksesshëm, pronarit të Petrol Company, z.Shkelzen Jusaj, I cili gjithmonë e përkrahë dhe i qëndron pranë asaj.

Erezës i urojmë çmimin, duke i dëshiruar  suksese edhe në lëmit e tjera dhe falenderim i posaqëm shkon edhe për organizatorin, z.Ilir Lajqi dhe për të gjithë të pranishmit, që këtë natë e bënë edhe më të veçantë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKS-ja kërkon nga Institucionet që sigurimi për bujqit të bëhët obligativ

Të tjera