Lajme

Erdogan: Srebrenica, ngjarja më e turpshme në histori

Autori: Gazeta inFokus 14:56 | 11 July 2017

Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan ka thënë se gjenocidi në Srebrenicë është një nga ngjarjet më të turpshme në histori e cila kurrë nuk duhet të harrohet.

“Gjenocidi në Srebrenicë, 8372. Ne nuk do të harrojmë përndjekjen e viktimave të pafajshme  dhe frikacakët të që i dorëzuan refugjatët në duar të vrasësve”, ka shkruar ai në Twitter.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Po, Po 31 Vetura Dacia Logan shpërblim për konsumator nga ETC

Të tjera