Lajme

Erdogan sërish referendum: Tash për të hyrë në BE

Autori: Gazeta inFokus 10:22 | 02 May 2017

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan tha të enjten se vendi i tij do të vendosë në një referendum për anëtarësimin në BE.

Presidenti turk akuzoi BE’në se nuk është “e ndershme dhe e drejtë”, ndaj Turqisë, raporton AP.

Këto deklarata, Erdogan i bëri në një intervistë për televizionin indian.

Ndryshe, ky do të ishte referendumi i dytë në pak kohë për Turqinë, për të vendosur për tema të mëdha. Javë më parë turqit iu drejtuan vendvotimeve për të vendosur në referendum për ndryshimin e sistemit qeverisës në këtë vend.

Etiketa:
42,000,000 € u paguan për 11 vjet për demet e shkaktuara nga automjetet e pasiguruara

Të tjera