Lajme

Erdogan: NATO mund të mbështetet ende në Turqi

Autori: Gazeta inFokus 15:58 | 14 September 2017

Turqia mbetet një anëtare e besueshme e aleancës së NATO-s, tha sot zëdhënësi i Kryeministrit turk Recep Tayip Erdogan, Ibrahim Kalin, pasi aleatët perëndimorë shprehën shqetësim lidhur me vendimin e Ankarasë për të blerë një sistemi mbrojtës raketor nga Rusia.

Marrëdhëniet e mira të Turqisë me Rusinë nuk janë një alternativë ndaj marrëdhënieve midis Turqisë dhe Perëndimit, por më shumë komplementaritetit, tha Kalin në një konferencë për shtyp, raportojnë mediat ndërkombëtare.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
UNICEF-i global boton artikull për rezultatet e partneritetit me Devolli Corporation: U fuqizuan gratë, përfituan familjet

Të tjera