Lajme

Erdogan: Biçikletë falas për çdo fëmijë që fal namazin e sabahut në xhami

Autori: Gazeta inFokus 09:06 | 28 April 2017

“Duke filluar nga sot dhe për 40 ditë, do të jepet nga një biçikletë falas për çdo fëmijë turk dhe joturk që fal namazin e sabahut në xhaminë e Sulltanit Javuz Selim në Stamboll”, ka thënë presidenti turk Erdogan

Kjo pasi sipas Erdogan-it, Omeri r.a. ka thënë se në atë xhami që nuk ka fëmijë ajo është duke vdekur…

Ambasadori amerikan Hovenier vizitë në Devolli Corporation, lavdëron sukseset e Comoditas

Të tjera