Lajme

EMRI/ Zbulohet shënjestra e shpërthimit në Tiranë, pamjet e rënda brenda makinës

Autori: Gazeta inFokus 19:51 | 15 September 2020

Shënjestra dhe personi që ka mbetur i plagosur në atentatin me tritol mbrëmjen e sotme në Tiranë është Preng Gjini.

Gazetari Artan Hoxha mëson se Preng Gjini është vëllai i Armando (Tonin) Gjinit, ish-ushtari i Met Kananit që u ekzekutua në Rrëshen.

I plagosuri është nxjerrë nga makina dhe ndodhet në gjendje të rëndë në Spitalin e Traumës.

Tonin (Armando) Gjini u vra në atentat në 12 gusht 2019 në Rrëshen.

Deri më tani dyshohet për një atentat me telekomandë.

Të tjera