Lajme

Emocionuese rrëfimi i nënës kosovare: Meqë ligjërisht nuk m’u mundësua, jo ligjërisht do të nisem te Maja ime

Autori: Gazeta inFokus 22:47 | 25 October 2021

Merita Hoxha Maksuti është një nënë kosovare të cilës Ambasada e Austrisë në Shkup po i’a pamundëson të takohen me vajzën e saj Majën, e cila ndodhet në Austri dhe është e sëmurë, shkruan Gazeta inFokus.

Pavarësisht se Maksuti plotësoi të gjitha kërkesat e ambasadës, ajo nuk u pajis me vizë për të udhëtuar drejtë këtij shteti për tu takuar me vajzën e saj të sëmurë.

Kjo nënë kosovare tashmë është dorëzuar sa i përket sigurimit të vizës, por nuk është dorëzuar për të shkuar te vajza e saj, Maja.

Ajo përmes një postimi në llogarinë e saj zyrtare në facebook ka treguar se është nisur në mënyrë ilegale për të shkruan pran bijës së saj.

Më poshtë keni postimin e plotë të nënës së Majas, e cila në detaje tregon maltretimin që i është bërë nga Ambasada e Austrisë në Shkup./Gazeta inFokus/

Të tjera