Lajme

Emocionuese: Me këngë patriotike, disa të rinjë marrin rrugën për marshin për UÇK-në

Autori: Gazeta inFokus 13:00 | 02 April 2023

Platforma “Liria ka emër” do të organizojë sot në Prishtinë marsh qytetar dhe solidarizues në mbështetje të luftës së drejt të UÇK-së dhe ish-krerëve të saj, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi dhe bashkëluftëtarët e tyre në Hagë.

Gjatë ditës së sotme është parë një interesim i madh nga ana e qytetarëve për të marrë pjesë në këtë marsh, përcjell lajmi.net

Në një video të postuar nga ” Lira ka emër”, shihen disa të rinjë të cilët teksa kanë marrë rrugën për në marshin e sotëm, janë duke kënduar këngë patriotike.

Marshi do të niset nga sheshi “Zahir Pajaziti”, në orën 14:00 dhe do të vazhdojë në drejtim të sheshit “Skënderbeu”. Organizimi i këtij marshi ka marrë mbështetjen e partive politike, shoqërisë civile, personalitete të ndryshme, bashkësi fetare dhe shumë qytetarë./Lajmi.net/

Gjatë ditës së sotme është parë një interesim i madh nga ana e qytetarëve për të marrë pjesë në këtë marsh, përcjell lajmi.net

Në një video të postuar nga ” Lira ka emër”, shihen disa të rinjë të cilët teksa kanë marrë rrugën për në marshin e sotëm, janë duke kënduar këngë patriotike.

Marshi do të niset nga sheshi “Zahir Pajaziti”, në orën 14:00 dhe do të vazhdojë në drejtim të sheshit “Skënderbeu”. Organizimi i këtij marshi ka marrë mbështetjen e partive politike, shoqërisë civile, personalitete të ndryshme, bashkësi fetare dhe shumë qytetarë.

Importuesi nga SHBA-ja: Devolli Corporation me standarde amerikane

Të tjera