Lajme

Emocionuese/ Hana 11-vjeçare me letër iu drejtohet ushtarëve të KFOR-it: Jeni heronjtë e vërtetë

Autori: Gazeta inFokus 22:41 | 02 June 2023

Një vajzë 11-vjeçare me emrin Hana, përmes një letre të shkruar me dorë i ka falënderuar ushtarët e KFOR-it për gatishmërinë e tyre për mbrojtjen e Kosovës, shkruan Gazeta Infokus.

Ajo në letrën e saj, i ka cilësuar si heronjë ushtarët e KFOR-it, ku edhe iu ka dëshiruar shërim të shpejtë 30 ushtarëve të cilët janë lënduar të hënën gjatë përballjes me protestues të dhunshëm në Zveçan.

“Më vjen vërtetë keq të dëgjoj që disa prej jush jeni lënduar gjatë shërbimit në veri të Kosovës. Shërbimi dhe sakrifica juaj do të vlerësohet përgjithmonë. Ne jemi mirënjohës për rreziqet nëpër të cilat ju duhet të kaloni për të na mbajtur të sigurt”, është shprehur ajo./Gazeta Infokus/Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Muaji i fituesve – Prince Caffe shpërblen konsumatorët

Të tjera