Lajme

Emërohet bordi i ri i ShSKUK-së

Autori: Gazeta inFokus 11:19 | 26 April 2023

Qeveria e Kosovës e ka emëruar bordin e ri të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK).

Bordi drejtues përbëhet nga shtatë anëtarë.

“Dren Boshnjaku, Tetore Olloni, Rrezarta Bajrami, Besim Demolli, Vjollca Kadolli, Naim Bardhiqi”, i ka prezantuar anëtarët e rinj ministri Vitia.

-Advertisement-

Dren Boshnjaku, përfaqësues nga QKUK, Tetore Olloni nga Stomatologjia, Rrezarta Bajrami nga IKSHPK, Besim Demolli nga Spitali i Përgjithshëm i Ferizajt, Vjosa Kadolli nga Shërbimi i Kujdesit Parësor, Naim Bardiqi si përfaqësues nga Ministria e Shëndetësisë dhe një ekspert i menaxhimit shëndetësor që zgjidhet përmes konkursit publik, janë anëtarët e rinj të Bordit drejtues të SHSKUK’së.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Prince Caffe zgjeron shtrirjen në rajon, arrin marrëveshje bashkëpunimi me zinxhirin kroat Plodine

Të tjera