Kuzhina

Embëlsira me nutella

Autori: Gazeta inFokus 09:48 | 23 February 2021

Embëlsira me nutella ( Pesche dolci ), e thjeshtë, e shpejtë, e shijshme, e shërbyer bukur. Perfekte për festa.

rel="nofollow"

Merni një tas dhe hidhni të gjithë përbërsit, nuk ka rëndesi se kë hidhni më parë, punojini mirë deri sa të formohet si brum biskotash, pasi ta keni punuar mirë ndajeni në topa të vogla sa një kokërr arre, dhe vërini në një teps,i pasi ti keni vënë një letër furre, futini të piqen në furrë të parangrohur në 180° për 15 – 20 minuta, pasi të jenë pjekur lërini të ftohen,

kur të jenë ftohur plotesisht merni një biskotë dhe lyejini me nutella pastaj vendosni një biskotv tjetër si në foto, pasi ti keni mbaruar të lyera me nutella dhe bashkuar dyshe të gjitha biskotat futini të lagen mirë me pijen ( alchermes ) dhe pastaj kalojini në sheqer e vendosini në një pjatë dhe janë gati për tu servirur. Ju bëftë mirë!

Të tjera