Fokus

Elezi i kundërpërgjigjet Kupinës: Shqetësuese se si një ish gazetar, tash këshilltar i presidentes përdor pozitën për kërcënime

Autori: Gazeta inFokus 16:39 | 07 June 2024

Këshilltari i Presidentes, Bekim Kupina i reagoi njohësit të çështjeve të sigurisë, Bedri Elezit pasi akuzoi presidenten, Vjosa Osmani se ka negociuar për të liruar shpiunët e BIA-s serbe në rastin e Banjskës, duke e quajtur gënjeshtër e po ashtu paralajmëroi edhe padi.

Bedri Elezi në një intervistë për Gazetën Infokus i është kundërpërgjigjur Kupinës duke thënë se është e çuditshme sipas tij se si një ish gazetar tash këshilltar në presidencë kërcënon dhe shantazhon publikisht.

“Për mua ishte një shqetësim se si një ish gazetar dhe tani punon në institucionin e presidencës të përdorë postin e tij për për të kërcënuar apo shantazhuar me të drejtën më fundamentale në botë që është shprehja e lirë…”

-Advertisement-

Ndiqni më poshtë intervistën e plotë:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Nis bashkëpunimi serioz dhe strategjik midis Comodita dhe JYSK International

Të tjera