Lajme

Eksponate të Muzeut të Xhepçishtit do të prezantohen në Muzeun e luftës maqedonase

Autori: Gazeta inFokus 08:33 | 12 May 2017

Në Muzeun e luftës maqedonase do të ekspozohen sot shenjat (faleristika) e organizatës së muzeut më të vogël që gjendet në fshatin Xhepçisht të Tetovës, përcjell Telegrafi maqedoni.

Sipas AIM-së, do të prezantohen rreth 10 mijë shenja dhe rreth 30 plaketa bronzi. Vizitorët do të mund që ta shohin ekspozitën deri më 19 maj./Telegrafi/

Marsi sjellë Magjinë në ETC

Të tjera