Lajme

Eksperimenti social që bëri bujë: A do e prishnit agjërimin për një iPhone 12 proMax?

Autori: Gazeta inFokus 09:05 | 24 April 2021

Një eksperiment social i bërë së fundmi që përpiqet të shtojë vetëdijen rreth Ramazanit është shpërndarë me të madhe në rrjetet sociale.

Ky eksperiment përpiqet të nxisë myslimanët për të prishur agjërimin e tyre për një iPhone Pro Max.

Liberalizimi i vizave e ndryshimi i kufijve, krejt çka deklaroi Ministri i Jashtëm i Gjermanisë gjatë vizitës në Kosovë

Eksperimenti i bërë nga ‘Wounded Soul‘ ishte më shumë një eksperiment social që testoi shumë besimin e myslimanëve.

Videoja paraqet një grua me një iPhone 12 Pro Max në dorën e saj që u afrohet burrave myslimanë që agjërojnë. Ajo i ndalon dhe pyet nëse janë myslimanë.

Kur ata përgjigjen pozitivisht, ajo shpjegon se ata mund të ‘fitojnë’ një iPhone 12 Pro Max nëse ‘pinë pak ujë dhe prishin agjërimin’.

Të tjera