Lajme

Eksperimenti rezulton i suksesshëm, asnjë i infektuar në koncertin me 5 mijë persona

Autori: Gazeta inFokus 21:30 | 27 April 2021

Ka rezultuar i suksesshëm eksperimenti i kryer në Barcelonë, ku mbi 5000 persona morën pjesë në një koncert për të testuar mënyrën për të organizuar evenimente të mëdha në kohë pandemie.

Von Cramon: Votimi i Albin Kurtit në Shqipëri, s’do të reflektojë në dialogun Kosovë-Serbi

Një muaj pas ngjarjes, organizatorët bëjnë më dije se asnjë nga 5000 pjesëmarrësit nuk ka rezultuar i infektuar me koronavirus.

Të gjithë të pranishmit iu nënshtruan një testi përpara se të hynin në koncert dhe kishin detyrim të mbanin maskë. Por ata kërcyen gjithë mbrëmjen nën tingujt e muzikës rock të grupit Love of Lesbian pa mbajtur distancë.

Të tjera