Fokus

Ekskluzive: Zhveshën uniformat e u munduan të kamuflohen në grupin e pelegrinëve, policia arreston disa terroristë

Autori: Gazeta inFokus 22:46 | 24 September 2023

Policia e Kosovës gjatë ditës kishte dërguar në stacionin policor në jug 49 pelegrinë të cilëve do të iu bëhej testi për gjurmë të armëve, nëse ata kanë përdorur armatim gjatë sulmeve të sotme ndaj Policisë së Kosovës.

Gazeta Infokus nga burime të saj mëson se në mesin e të arrestuarëve disa persona dyshohet se ishin në grupin terrorist por i zheveshën uniformat dhe u kamufluan me pjesën e pelegrinëve.

Po ashtu Gazeta Infokus ka siguruar edhe fotografinë e terroristit të dytë që u vra sot në veri, pjesë e grupit që sulmuan policinë e Kosovës.

-Advertisement-

Sipas informatave të fundit zyrtare janë vrarë tre terroristë të këtij grupi, janë arrestuar dy të tjerë ndërsa janë kapur katër të tjerë të dyshuar të cilëve iu gjetën radiolidhje, shkruan Gazeta Infokus.

Ekskluzive: Sigurohet fotografia e terroristit tjetër i qëlluar me snajper në kokë, kujdes pamje të rëndaAnëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

BURSA të plota në Infermieri dhe PUNËSIM në Gjermani ofrohen nga UNI-Universum International College dhe Klinika Gjermane “Knappschaft”

Të tjera