Fokus

EKSKLUZIVE: Publikohen pamje të rënda nga vrasja e familjes së Jasharëve në Prekaz

Autori: Ermirë Berisha 23:26 | 15 July 2022

Për herë të parë janë servuar disa fotografi nga vrasja e familjes së Jasharëve, e cila la gjurmë të pashlyeshme në historinë e Kosovës, shkruan Gazeta inFokus.

Këto fotografi janë realizuar nga fotoreporteri Ilaz Bylykbashi, i cili nuk mungoni në asnjë ngjarje për 30 vjet në historinë e Kosovës.

Bylykbashi këto fotografi për herë të parë i publikoi për emisionin N’Konak me Islam Morinën.

Ndryshe, rënia heroike e Jasharëve cilësohet një nga ngjarjet më të rënda dhe krenare në historinë e Kosovës, ku pas kësaj tragjedie Jasharët u bënë familje nderi e qytetërimit dhe familja më meritore e kombit shqiptar./Gazeta inFokus/

Foto: Ilaz Bylykbashi
Foto: Ilaz Bylykbashi
Foto: Ilaz Bylykbashi

Të tjera