Fokus

Ekskluzive| Policia e Kosovës pezullon përkohësisht protestat, morën premtim nga Hoti

Autori: Halil Berisha 14:35 | 16 September 2020

Afati që i kishin vendosur Sindikata e Policisë së Kosovës Qeverisë Hoti për realizimin e kërkesave të tyre, ka skaduar të martën e 15 shtatorit.

Kësisoj, këtë të mërkurë pritej të caktohej data e protestave të Policisë, shkruan Gazeta Infokus.

Por, një gjë e tillë është pezulluar përkohësisht.

Kjo pas premtimeve që u ka bërë Kryeministri Avdullah Hoti, për plotësim të kërkesave.

Këtë për Infokusin e ka konfirmuar Shaban Tasholli nga Sindikata e Policisë së Kosovës.

“Sot kemi marrë premtime nga Kryeministri Hoti dhe jemi dakorduar që të realizohen kërkesat tona. Ne në fund të muajit do të bëjmë edhe një mbledhje për të vërtetuar realizimin e kërkesave tona”, ka thënë Tasholli për Infokus.

Kërkesat që kishin për këtë kohë Policia e Kosovës ishin shujtat ditore, pagesat prej 300 eurove, pagesat për ndërrim të natës dhe puna jashtë orarit./Gazeta Infokus/

Të tjera