Lajme

Ekskluzive: PDK-AAK-NISMA arrijnë marrëveshje për koalicion parazgjedhor

Autori: Gazeta inFokus 23:54 | 16 May 2017

Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën do të kandidojnë bashkërisht në zgjedhjet e 11 qershorit.

‘Indeksonline’, merr vesh se marrëveshja mes këtyre subjekteve është arritur dhe para orës00:00, pritet qe të aplikojnë zyrtarisht për koalicion parazgjedhor.

Pas pak ‘Indeksonline’, sjell detaje të reja nga kjo marrëveshje.

Artmotion platforma më e pasur sportive në shqiptari

Të tjera