Sport

Ekipi kosovar i xhudos, udhëton drejtë Turiqsë për t’u përgatitur për “Tokio 2020”

Autori: Gazeta inFokus 23:24 | 06 August 2020

Ekip kosovari i xhudos, i përbër nga trajneri Driton Kuka, kampioni olimpike, Majlinda Kelmendi dhe xhudistja e re Loriana Kuka kanë udhëtuar drejtë kampit stërvitor të Turqisë.

Lajmin e ka bërë të ditur vet trajneri Kuka përmes një postimi në “Facebook”, ku ka shkruar se ai Majlinda dhe Loriana po udhëtojnë drejtë kampit stërvitorë të Turqisë për t’u përgatitur maksimalisht për “TOKIO2020”, shkruan IndeksOnline.

Të tjera