Lajme

Ky është ekipi tjetër me nam në Itali, solidarizohet më Shqipërinë

Autori: Gazeta inFokus 19:47 | 28 November 2019

Shumë skuadra të njohura ndërkombëtare janë solidarizuar me Shqipërinë pas tërmetit të fuqishëm që e goditi mëngjesin e 26 nëntorit, shkruan Gazeta inFokus.

Nga raportimet e fundit 46 persona kanë humbur jetën dhe qindra të tjerë janë të lënduar.

Pas AC Milan dhe Romës, ka reaguar edhe një ekip tjetër italian, Interi.

“Në Shqipëri ka shumë tifozë të Interit. Atyre, të dashurve të tyre dhe të gjithë popullit shqiptar i shkojnë mendimet tona në këto ditë shumë të vështira”, ka shkruar klubi Inter në Twiter. /Gazeta inFokus/.

Të tjera