Sport

Eintrach Frankfurti mposhtë dhe eliminon Interin (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 23:02 | 14 March 2019

Eintracht Frankfurti ka shënuar fitore minimale 1-0 ndaj Interit midis “Guiseppe Meazzas” dhe ka kaluar në çerekfinale të Evropa Ligës, shkruan Gazeta inFokus.

Dueli i parë i luajtur në Frankfurt kishte përkundur më rezultat 0-0, ndërsa sonte Frankrufurti arriti të shënoj golin e kualifikimit.

Jovic realizoi në minutën e 6′ për t’ia siguruar Frankfurtit çerekfinalen e  Evropa Ligës./Gazeta inFokus/

Të tjera