Lajme

Efekti negativ i kufizimit të lëvizjes (Foto/Video)

Autori: Gazeta inFokus 17:11 | 26 March 2020

Vendimi i Qeverisë së Kosovës, për të kufizuar lirin e lëvizjës e cila është vënë në qellim të parandalimi të përhapjes së pandemis është duke shkaktuar edhe efekt negativ.

Orët në të cila është e lejushme të dilet jashtë po bënë që të krijohen tollovi të shumta, shkruan Gazeta inFokus.
Qytetarë të shumtë kanë dalë në këto momente jashtë në kryqytetin e Prishtinës.

Në bazë të disa videove të cilat Gazeta inFokus i ka bërë, kolona të gjatë janë krijuar nga Lagjia e Spitalit e deri në Breg të Diellit.
Kujtojmë që Qeveria ka marrë vendim që nga ora 10-16 dhe 20:0-6:00 qyetarët nuk mund të dalin jashtë ndësa nga ora 06:10 dhe 16:00-20:00 mund të dalin për të kryer nevojat që kanë.

Më poshtë mund të gjeni video dhe fotografi. /Gazeta inFokus/


Të tjera