Sport

Edon Zhegrova pasi shënoi gol të bukur festoi si Ronaldo e Mbappe (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 18:14 | 01 December 2019

Edon Zhegrova ishte protagonisti kryesor në fitoren e lartë të Baselit 3-0 ndaj Young Boysit, shkruan Gazeta inFokus.

Asi kosovari në këtë takim arriti të shënoj një super gol dhe të asistoj.

Asitin Zhegrova e dhuroi në minutën e gjashtë pas një depërtimi fantastik, kurse golin e shënoj në minutën e 48’, ku pas një shmangi lojtarin e Young Boysit, Zhegrova plasoi topin në rrjetë më një të majtë të fuqishme.

Pas realizoi gol ylli kombëtares së Kosovës festoi si Cristiano Ronaldo dhe Kylian Mbappe, duke bërë me gishta kah vetja.

Më poshtë keni golin dhe festimin e golit nga talenti prishtinas./Gazeta inFokus/

Të tjera