Lajme

Edita Tahiri i reagon Kurtit: Qeveritë janë për të zgjidhur problemet

Autori: Gazeta inFokus 13:44 | 26 December 2021

Ish-kryengociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri, i ka reaguar Albin Kurtit, për deklaratat e tij se fajin për krizën energjetike e kanë qeveritë e kaluara.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, ajo tha se qeveritë janë për të zgjidhur problemet.

”Qeveritë janë për të zgjidhur problemet sepse për këtë punë kanë marrë votat, dhe jo për të fajësuar qeveritë e kaluara…”, ka shkruar Tahiri.

Të tjera