Lajme

Edi Rama zbulon shqiptarin më të pasur: Më la pa frymë….

Autori: Gazeta inFokus 23:07 | 28 November 2019

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për Top Channel ka treguar se videoja më e bukur që kishte parë është ajo e një pensionisti nga Medvegja, i cili dhuroi me lot në sy 10 euro nga pensioni i tij që sapo e kishte marrë.

Në fjalën e tij, Rama tha ai ishte personi më i pasur që kishte parë, duke “thumbuar” e nxiturit të pasurit e Shqipërisë që të bëjnë dhurimet e tyre.

“Unë kam pas fatin sot që të njoh njeriun më të pasur të Shqipërisë. Është një burrë që nuk e di sa vjeç është. 80 apo 90 vjeç. Ishte nga Medvegja. E pashë dhe më ka lënë pa frymë. Dhe jam shumë i lumtur nga larg. Do shkoj ta takoj në Medvegjë. Ai kishte kursyer 10 mijë lekë. Iu them biznesmenëve që është rasti i tyre i jetës që t’i bëjnë vetes paraqitje dinjitoze para se të dalin para Shën Pjetrit. Se atje shkohet para se të ndahet ku shkon në ferr apo parajsë. Ajo shprehja mos e tundo perëndinë tënda ka një gjë që duhet ta korrigjojnë. Sa po japin sa nuk po japin të pasurit merruni ju. Nxitini! Mi lini mua këto hallet e tjera,“-tha ndër të tjera Rama.

Të tjera