Lajme

Edi Rama zbulon emrin e fëmijës së parë afgan të lindur në Shqipëri

Autori: Gazeta inFokus 17:38 | 30 September 2021

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zbuluar emrin  fëmijës së parë afgan të lindur në Shqipëri, shkruan Gazeta inFokus.

Rama përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në facebook ka bërë të ditur se fëmija i parë afgan i lindur në token shqiptare është i gjinisë mashkullore dhe quhet Albi.

“Fëmija i parë afgan, i lindur në Shqipëri quhet Albi🇦🇱

***ardhja e tij në jetë pasi prindërit ndoqën lirinë nga toka e tyre drejt Shqipërisë, është një mesazh domethënës i vazhdimësisë së jetës edhe në kohë të vështira”, ka shkrua Rama në facebook.

Më poshtë keni postimin e kryeministrit shqiptar./Gazeta inFokus/

Të tjera