Lajme

Edi Rama nga foltorja e Kuvendit, Rron Gjinovcit: Analfabeti që del me doreza të zeza e flet për krimin

Autori: Gazeta inFokus 18:35 | 21 May 2020

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka përmendur edhe sot analistin Rron Gjinovci, pas përplasjes që të dy e patën ditë më parë në një emision televiziv në Kosovë.

Rama e ka quajtur Gjinovcin analfabet, derisa, ia ka përmendur të njëjtit dorezat e veta.

“Me llafe jemi të gjithë njësoj, të gjithë njësoj, të gjithë njësoj. Të gjithë kriminel, të gjithë hajdut të gjithë mafioz. Çka të bësh, çka të thuash si të rezistosh, të del tjetri atje një analfabet me doreza të zeza të flet nga Prishtina dhe të thotë mafia krimi mos na dil mos na fol, cka t’i thuash atij”, ka thënë Rama kur ka folur për Gjinovcin.

MIN. 44

SOT NE KUVEND

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 21. Mai 2020

Debat i ashpër Gjinovci – Rama në Pressing

Debat i ashpër Gjinovci – Rama në Pressing

Gepostet von T7 am Montag, 18. Mai 2020

Të tjera