Lajme

Edi Rama ia ngatërron emrin ministrit Faton Peci

Autori: Gazeta inFokus 12:22 | 26 November 2021

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ia ka ngatërruar emrin ministrit të Bujqësisë së Kosovës, Faton Peci.

Ai ne mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë në Elbasan, iu drejtua Pecit me emrin Fatjon.

“Zoti. Fatjon dhe znj.Frida”, tha Rama teksa i ftoi ata të nisin fjalimin e tyre.

Ndaj këtij gabimi të Ramës, ministri kosovar nuk reagoi, por vazhdoi me fjalimin e tij.

Minuta 1:23:37

Të tjera