Lajme

Edhe sot vazhdon Këshilli Ministror i OSBE-së në Shkup

Autori: Gazeta inFokus 08:07 | 30 November 2023

Edhe sot do të vazhdojë Këshilli i 30-të Ministror të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE).

Ky organizim po mbahet në Shkup të Maqedonisë së Veriut nga dje deri më 1 dhjetor.

Aty do të marrin pjesë Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, dhe ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov.

-Advertisement-

Ukraina do ta bojkotojë takimin e OSBE-së në Shkup, shkak Lavrovi

Për shkak të pjesëmarrjes së kryediplomatit rus, Ukraina do ta bojkotojë takimin e OSBE-së në Shkup.

Edhe ministrat e jashtëm të tre shteteve baltike dhe të Ukrainës thanë të martën se do të bojkotojnë takimin me arsyet e njëjta si të Ukrainës, njofton Klankosova.tv.

Të pranishëm prite të jenë 1 mijë delegatë./

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Prince Caffe pjesëmarrës në panairin “Gulfood Fair 2024” në Dubai

Të tjera