Lajme

Edhe një reagim nga Vetëvendosje: Njëmend e kemi!

Autori: Gazeta inFokus 23:58 | 03 December 2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka shkruar rreth programit qeverisës LDK-VV.

Ai ka thënë se LDK dhe VV janë pajtuar për programin qeverisës dhe se tani nuk është koha për kushtëzime, shkruan gazeta inFokus.

Murati ka thënë se janë pajtuar për ndarjen dikastereve ministrore 5 me 5.

“Tashmë jemi pajtuar për programin, dhe ndarjen e dikastereve ministrore 5 me 5.
Megjithëse fitues, u pajtuam të ndajmë përgjegjësitë qeverisëse përgjysmë, sipas formulës së propozuar nga ju.
Madje edhe zgjodhët të parët.

Le të mos bëhemi peng i kushtëzimeve përtej asaj për çka votuan qytetarët më 6 tetor!”, ka shkruar ai./Gazeta inFokus/.

Të tjera