Lajme

Edhe një ministër i qeverisë rezulton pozitiv me Covid-19

Autori: Islam Morina 20:27 | 18 November 2020

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka rezultuar pozitiv me Covid-19, raporton Gazeta inFokus.

Këtë e ka bërë të ditur vet Abrashi me anë të një statusi ku ka bërë me dije se nuk ka ndonjë komplikim dhe ka bërë thirrje që të respektohen masat parandaluese si vënia e maskës, distanca sociale dhe higjiena./Gazeta inFokus/

“Pas shfaqjes së disa simptomave, jam testuar për COVID 19 dhe kam rezultuar pozitiv.

Me shëndet jam mirë dhe nuk kam ndonjë komplikim. Ju lutem keni kujdes dhe përmbahuni masave kundër COVID 19.

Të bashkuar do t’ia dalim

#Mbajemaskën

#mbajedistancën

#mbajehigjienen”, ka shkruar Abrashi në Favebook./Gazeta inFokus/

Të tjera