Lajme

Edhe në Kaçanik PDK-ja fiton udhëheqjen e komunës

Autori: Gazeta inFokus 22:00 | 14 November 2021

Pas numërimit 100% të votave nga ana e KQZ-së, në Kaçanik fituese ka dalë PDK-ja.

Sipas rezultateve preliminare të KQZ-së, në Kaçanik ka fituar Besim Ilazi i PDK-së, me 50.20% të votave ose me 7,184 vota, karshi Jeton Rakës së LVV-së i cili mori 46.80%, apo 6,321vota, shkruan Gazeta Infokus.

Dallimi në vota mes këtyre dy kandidatëve është 863 vota më shumë që i mori Besim Ilazi i PDK-së.

Kujtojmë se në këtë rezultat nuk janë të përfshira votat me kusht dhe ato me postë./Gazeta Infokus/

Të tjera