Lajme

Edhe në Istog hidhet vallja për lirimin e Haradinajt (Video)

Autori: Gazeta inFokus 12:10 | 27 April 2017

Lirimit nga akuzat të Ramush Haradinaj nga gjykata e Colmarit i janë gëzuar pa masë shumë qytetarë të Kosovë dhe shqiptarët në përgjithësi.

E sikurse të gjitha degët e AAK-së, gëzimin për lirimin e të parit e kanë shprehur edhe ajo e Istogut, shkruan Indeksonline.

Në një video që po qarkullon në internet, shihen qytetarë të shumtë duke vallëzuar me tupana.

-Advertisement-

E në faqen zyrtare të degës së AAK-së në Istog është publikuar edhe orari i nisjes së autobusëve me qytetarë drejt Prishtinës që duan ta presin Haradinajn kur të kthehet në vendlindje.

“Sonte në ora 19:00 në sheshin ZAHIR PAJAZITI në Prishtinë mbahet tubim madheshtorë në pritje te ish Kryeministrit z.RAMUSH HARADINAJ nga ku do ti drejtohet Popullit më një fjalë rasti.

AAK dega në Istog organizon udhetimin më autobus në oraret:

TRUBUHOVC ora 16:30

SARADRAN. ora 16:30

BANJË. ora. 16:30

VRELLË. ora 16:45

ISTOG nga Shtepi e Kultures ora 17:00”, thuhet në njoftim. /Indeksonline/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera