Lajme

Edhe kjo parti i bashkohet PDK-së

Autori: Gazeta inFokus 15:43 | 16 May 2017

Lëvizja për Bashkim edhe në këto zgjedhje do të jetë në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës.

Lajmin për KosovaPress e konfirmoi një zyrtar i kësaj Lëvizje. Deri më tash PDK-së iu kanë bashkuar Partia e Drejtësisë dhe Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës.

Edhe në zgjedhjet e kaluara këto parti kanë garuar së bashku me PDK-në. Madje Lëvizja për Bashkim ka udhëhequr Ministrinë e Diasporës.

Artmotion platforma më e pasur sportive në shqiptari

Të tjera