Lajme

Edhe Kamenica siguron shujtat ditore për nxënësit

Autori: Gazeta inFokus 18:13 | 06 November 2018

Pas Prishtinës, edhe Kamenica  ka vendosur të jap shujta ditore për nxënësit e shkollave fillore në këtë komunë.

Kryetari i Komunës Qëndron Kastrati ka njoftuar sot, se këto shujta do të jenë lehtësim i vogël, por shumë i rëndësishëm për prindërit si dhe një hap drejt barazisë ekonomike e sociale tek fëmijët.

“Jam shumë i lumtur që sot u finalizua marrëveshja për furnizimin dhe shpërndarjen e shujtave për nxënësit e Komunës së Kamenicës. Këto shujta do të jenë lehtësim i vogël, por shumë i rëndësishëm për prindërit si dhe një hap drejt barazisë ekonomike e sociale tek fëmijët.

Ne do të angazhohemi përherë që të mundësojmë një fëmijëri sa më të mirë për qytetarët më të veçantë të komunës sonë!

Edhe një premtim i realizuar qysh në vitin e parë të qeverisjes” ka shkruar Kastrati në rrjetin social facebook.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Intervistë me Prof. Dr. Vasil Iliev – Prolapsi i organeve gjenitale tek gratë

Të tjera